ABA Liga

Budućnost razbila Zadar u Baru!

U drugom kolu turnira “Ljubo Jovanović” košarkaši Budučnost Voli-ja razbili su Zadar

(91-66).

Utakmicu  je bolje otvorio Zadar i nakon prvih 10 minuta momci Ante Matulovića su vodili 17:15.

U drugoj četvrtini Zadrani odlazi na maksimalnih +7 (32:25),ali se Podgoričani ne predaju i preko Reynoldsa dolaze do prednosti na poluvremenu ( 43:42).

U trečoj četvrtini se igra Zadra raspada i nakon zakucavanja Ilića Budućnost u 27. minuti odlazi na nedostižnih (66-51):

U četvrtom kvartalu Podgoričani nastavljaju  sa sjajnom igrom  i dolaze na maksimalnih +29 (90-61).

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio “snajperist” J.R. Reynolds koji je postigao  6 trojki od ukupno 22 poena,Ilić je dodao 14,Šehović je imao poen manje,Nikolić je postigao 12,dok je Bojan Subotić ubacio 10. Kod poraženih je Boris Barač imao 19 poena.