ABA Liga

Ennis i Čančar odveli Megu do uvodne pobjede!

Ekipa Mega Bemaxa je u prvom kolu svladala CIbonu (95:88).

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bili su Dylan Ennis (23 poena,5 asistencija i 4 skoka)i Vlatko Čančar (17 poena, 6 skokova i 3 trojke),16 poena,8 skokova i 2ukradene lopte nanizao je Stefan Fundić,po 12 poena dodali su Nikola Rebić ( 6 asistencija i 3 ukradene lopte) i Goga Bitadze (9 skokova i 5 blokada).

Goste su predvodili veterani Luka Žorić (24 poena,10 skokova,4 asistencije i 3 blokade) i Marin Rozić (17 poena,8 skokova,6 asistencija i 3 trojke),10 poena i 3 asistencije dodao je Ante Gospić.

(Game flow)

Mega je u prvom periodu kontrolirala tempo utakmice i maksimalno eksploatirala sve missmatch situacije i Cibonine probleme sa obranom picka i defanzivnom trancizijom (31:22).

U drugoj četvrtini Mega je čvrsto držala konce igre,raspoloženom Ennisu su se pridružili Čančar i Fundić, s druge strane je jedini vrijedan spomena bio je Luka Žorić čijih je 13 poena spasilo Cibonu rezultatske katastrofe i na poluvrijeme se otišlo sa prednošću domaćina (57:48).

u trećem periodu stala je napadačka produkcija Luke Žorića,što su iskoristili domaći koji su u jednom momentu pobjegli na +20 (80:60),ali su se gosti pribrali i uspjeli smanjiti na 13 poena razlike (80:67).

U posljednjoj dionici Mega je kontrolirala zbivanja na terenu i upisala zasluženu pobjedu (95;88).