ABA Liga

Raley-Ross i Needham srušili Partizan!

U derbiju drugog kola ABA Lige Mornar je u dvorani Topolica svladao Partizan (83:81).

Baranima je pobjedu donio Brandis Raley-Ross poenima u posljednjim sekundama susreta

Najefikasniji u pobejdničkim redovima bili su junak Raley-Ross (18 peona i 3 trojke) i Derek Needham (15 poena i 7 skokova),13 poena uz 7 skokova i 2 blokade nanizao je Uroš Luković,po 12 poena dodali su su Strahinja Mićović (3 skoka) i Nemanja Vranješ (4 skoka).

GOste je sa 20 ppoena i 4 asistencije predovdio Patrick Miller,11 poena,3 skoka i 3 ukradene lopte nanizao je Vanja Marinkovič,10 poena,4 skoka i 2 ukradene lopte imao je Marko Čakarević,9 poena dodao je Nigel Williams-Goss.

(Game flow)

Domaći bolje otvaraju susret i koriste  lošiji ulazak Partizana i na krilima Vranješa i Mičovića dolaze do brzih 11 poena prednosti (17;6).Do kraja četvrtine Partizan ulazi u napadački ritam,ali na drugoj strani terena domaći nastavljaju sa sjajnim napadačkim izdanjem pogodili su čak 13 od 19 šuteva  što im je donijelo ogromnu prednost (36:22).

Gosti i na početku drugog perioda imaju ogromnih problema sa obranom picka,što rezultira lakim poenima domaćih koje je u tom razdoblju predvodio Raley-Ross koji je pomogoao da se dorži uvjerljiva prednost (36:22),Do kraja poluvremena dobre stvari za Barane radi Luković koji pored dobro postavljenih blokova uhvatio par ofanzivnih skokova što je omogućilo domaćinima da zadrže prednost (54;41).

Izabranici Mute Nikolića su imali ogromnih problema na obje strane terena što je omogućilo domaćima da povećaju prednost na ogromnih +18 (6749).DO rkaja četvrtine domaćini održavaju prednost i na posljednju pauzu odlaze sa 14 poena viška (71:57),

Partizan  energetski bolje ulazi u posljednji period i na krilima Williams-Gossa i Veličkovića smanjuje zaostatak na svega 7 poenA (74:67).Partizan je došao do izjednačenja imao šut za pobjedu preko Čakarevića koji je promašio otvorenu trojku,s druge strane je za pobjedu pogodio Brandis Raley-Ross (83-81).

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava / Izmijeni )

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava / Izmijeni )