ABA Liga

Rochestie i Feldeine odveli Zvezdu do bitne pobjede!

U srpskom derbiju drugog kola  ABA Lige Crvena Zvezda je u dvorani Aleksandar Nikolić pobijedila ekipu Mega Bemaxa (90:80).

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bili su Taylor Rochestie (26 poena,6 asistencija i 4 trojke) i James Feldeine (21 poen i 5 skokova),po 10 poena dodali su veterani Milko Bjelica (8 skokova) i Pero Antić ( 3 trojke).

Goste je sa 21 poenom,7 asistencija,4 ukradene lopte i 3 skoka Dylan Ennis,po 19 poena postigli Nikola Rebić (6 asistencija i 5 skokova) i Goga Bitadze (6 skokova i 4 blokade),9 poena,7 skokova,3 asistencije i 2 ukradene lopte dodao je Stefan Fundić.

(Game flow)

Meč je počeo u dobrom ritmu,ali su izostali reprezentativni procenti šuta iz igre kod Mege su se istaknuli Ennis i Bitadze koji su postigli sve poene za gostujući tim  (11:11). DO kraja četvrtine Zvezdi prevagu donose James Feldine i Nikola Jovanović,na to se nadovezuje i trojka Pere Antića sa zvukom sirene (26:19).

Prvi dio druge četvrtine su obilježile sjajne obrane,posebice defanuiva Mege koja je 4 puta blokirala domaćine (3 puta Bitadze i 1 Ennis) no to nije omelo Zvezdu da zadrži 7 poena prednosti (30:23).Do kraja poluvremena Mega imao velikih problema sa zagrađivanjem skoka i branjenjem pick’n’ popa sa Perom Antićem koji je inkasirao 10 poena za svega 4 minute na parketu i tako omogućio svom timu da na veliki odmor ode sa 8  poena viška (44:36).

Početak trećeg perioda obilježila je ujednačena košarka kao i strašan  potez Mathiasa Lessorta koji brutalnim kucanjem digao publiku na noge (54:47).Do kraja četvrtine gledamo sjajnu košarku, prvo gosti na krilima Rebića i Bitadzea dolazi do poravnanja, na seriju Mege odgovaraju domaćini koji preko Feldeinea i Rochestieja dolazi do pet poena prednosti (66:61).

Uvodne minute posljednjeg perioda pripadaju Feldeineu koji pomaže sovm timu da održi prednost (75:69). Finiš susreta su obilježili Zvezdini Amerikanci koji su pogađali kada je to bilo najpotrebnije (90.80).

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava / Izmijeni )

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava / Izmijeni )