ABA Liga

Wright i Radivojević srušili Budućnost!

igokea je prvu pobjedu u novoj sezoni ABA LIge upisala protiv podgoričke Budućnosti (98:94).

igose su do velike pobjede odveli Dorell Wright (22 poena,6 skokova i 4 trojke) i Vuk Radivojević (18 poena,3 skoka i 3 asistencije),15 poena,3 skoka,3 asistencije,3 trojke i 2 ukradene lopte nanizao je Marko Ljubičić,13 poena postigao je Robert Rikić,2 poena dodao je Desi Washington.

Crnogorske šampione su predvodili Nemanja Gordić (25 poena,5 asistencija,3 skoka,3 trojke i 2 ukradene lopte) i Kyle Gibson (22 poena i 4 trojke),14 poena uz 3 trojke imao je Nikola Ivanović,10 poena,6 skokova i3 asistencije dodao je Filip Barović.

(Game flow)

Aleksandar Džikić je u prvoj četvrtini držao veliku frekvenciju rotacije u kojoj je sudjelovalo 10 igrača koje je sa 5 poena predvodio Kyle Gibson,s druge strane su istaknuli Vuk Radivojević sa 9  I Dorell Wright  sa poenom manje (28:27).

Crnogorska petorka Plavih predvođena Barovićem i Ivanovićem prima svega 4 poena za 4.30 minute što gostima donosi 6 poena viška (32:38).DO kraja četvrtine Plavi održavaju prednost i na predah odlaze sa 5 poena viška (42:47).

Igokea bolje otvara drugo poluvrijeme  i na krilima Marka LJubičića i Dorella Wrighta preokreće rezultat u svoju korist (66:64).Do kraja četvrtine prevagu gostima donose Gordić i Ivanović (73:75),

U posljednjoj četvrtini su se ekipe smjenjivale u vodstvu ,da bi u posljednjih 45 sekundi domaći tim ušao sa 2 posjeda viška (95;91),Do kraja susreta su domaći uspjeli održati prednost i upisati veliku pobjedu (98:94),

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava / Izmijeni )

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava / Izmijeni )