ABA Liga

Igokea na krilima Wrighta i Radivojevića srušila Cedevitu!

Igokea je do druge pobjede stigla u Domu Sportova protiv Cedevite (79:84.)

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bili su Dorell Wright (22 poena,3 skoka,3 asistencije i 3 trojke) i Vuk Radivojević (16 poena,6  asistencija i 4 skoka),15 poena uz 3 trojke upisao je Marko Ljubičić,12 poena,9 skokova i 4 ukradene lopte,nanizao je Đorđe Milošević,10 poena i 6 skokova dodao je Nikola Jevtović.

Domaćine su predvodili Demetris Nichols (18 poena,5 skokova,4 ukradene lopte,3 asistencije i 2 blokade) i Kevin Murphy (13 poena i 3 trojke),12 poena i 4 asistencije upisao je Andrija Stipanović,2 poena manje dodao je Filip Krušlin.

(Game flow)

Cedevita je u prvoj četvrtini pogodila čak 5 trojki,ali ej na drugoj strani terena imala ogromnih problema sa obranom picka što je rezultiralo sa minusom od 5 poena (23:28).

U drugom periodu Cedevita igra bolju obranu iz koje dolazi do lakih poena iz tranzicije,profunkcionirao je ofanzivni skok u kojem je prednjačio Žganec,s druge strane gostima su poene donosili Jevtović i Wright (43:44).

U trećoj četvrtini Cedevita igra nešto bolje,ali to na posljednju pauzu ne odlazi sa prednošću (64:64).

U posljednjoj dionici Cedevita nije uspjela pronaći napadački ritam,bilo je tu puno soliranja,s druge strane gosti su preko Wrighta i Ljubičića kažnjavaju greške domaćina stižu do ogromne pobjede (79:84).

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava / Izmijeni )

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava / Izmijeni )