Eurocup

Plavi konačno pravi

Nakon očajne prošlogodišnje kampanje u Eurokupu, u Morači konačno pravo izdanje Plavih i izgleda najava boljih dana i na evropskoj sceni.

Večeras pred oko 2500 gledalaca u, na momente sjajnoj atmosferi, podgorički tim je ostvario prvu ovosezonsku pobjedu.Savladana je ekipa Redjo Emilije rezultatom 82-74, uz vise nego dobru igru izabranika Aleksandra Džikića.

Budućnost je izvanredno otvorila mec, serijom 10-0, pa je rezultat isšo na 18-8, da bi onda utakmica počela polako da ulazi u egal, da bi gosti predvođni Della Valleom do poluvremena preokrenuli rezultat i na 39-41.

U drugom poluvremenu, do sredine treće četvrtine, nastavila se rezultatska klackalica.Tada  čin se i Džikić  pronalazi petorku sa najviše energije na meču, Ivanović, Barović, Ilić, Starovlah, i Gordić, prave preokret. Aleksa Ilić bio ključni igrač u zatvaranju reketa, dok je Ivanović na drugoj strani  pogodđao za tri, i tiem slomi otpor  gostiju, i moglo bi se reci, zaokružio svoju najbolju partiju ove sezone u Moraći.Gosti nakon toga kreču u zadnji atak, ne bi li stigli, ali, onda vjerovatno dobitni potez trenera Džikića, koji Starovlaha mijenja i uvodi najboljeg strijelaca plavih veceras, Gibsona koji na minut i pedeset sekundi prije, pogađa za tri, za njegov 16 poen i rezultat 78-68, i sve je ostalo bilo rutina.Gibson-a su u plavom taboru pratili, Ivanović sa 15, 3/5 za tri, i naravno možda najbolji igrač Plavih na pocečku ove sezone, Nemanja Gordic sa 12 poena, 9 skokova, 6 asistencija i 2 ukradene lopte,goste je sa 18 poena predvodio Amadeo Della Valle.

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava / Izmijeni )

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava / Izmijeni )