2. ABA Liga

Žuti na krilima brutalnog Kedže stigli do uvodnog trijumfa!

Split je svoju kmapanju u 2.ABA Ligi započeo pobjedom protiv mostarskog Zrinjskog (90:76).

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bio je Mateo Kedžo (37 poena,10 skokova,3 asistencije valorizacija 50),17 poena,4 asistencije i 2 ukradene lopte nanizao je Mate Kalajžić,11 poena i 4 skoka upisao je Henrik Širko,8 poena,8 asistencija,4 skoka i 3 ukradene lopte dodao je Duane Scott.

Goste su predvodili Ivan Miličević (20 poena,8 skokova i 4 trojke) i Torrion Brummitt (19 poena i 7 skokova),13 poena i 3 asistencije upisao je Marko Šutalo, 2 poea manje uz 3 skka dodao je Marko Rmaljak.

(Game flow)

Splićani su katastrofalno otvorili susret imali su ogromnih problema sa branjem picak i defanzivnog skoka što je rezultiralo velikom prednošću gostiju (6.13).Do kraja prvog perioda Žute u igru vraćaju Kalajžić i Kedžo koji postižu 11 od posljednjih 13 poena za konačnih -2 (19:21).

Žuti bolje otvaraju drugu četvrtinu i na krilima Širka i Kedže preokreču rezultat u svoju korist (33:31).Do kraja poluvremena tim ivice Seklina preuzima konce igre i na krilima nezaustavljivog Kedže i razigranog Kalajžića na veliki odmor sa prednošću (44:43).

Zrinjski nešto bolje otvara nastavak susreta,ali Splićani se uporno vraćaju (53:53).DO kraja perioda nešto bolja igra domaćina koji zakucavanjem Kalajžića dolaze do posjeda prednosti (65:63).

Bivši europski šampion sjajno otvaraju posljednji period i gostima dopuštaju samo jedan ubačaj iz igre i zakucavanjem Kedže odlaze na maksimalnih +9 (78:69).Žuti su mirno susret priveli kraju i zasluženo slavili (90.76)

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava / Izmijeni )

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava / Izmijeni )