ABA Liga

Landry i Gibson vukli Gordić i Ivanović dovršili posao u krcatoj Morači!

Podgorička Budućnost je do 13.ovosezonske pobjede stigla u krcatoj Morači protiv Crvene Zvezde Telekom (92:86).

Najefikasniji u ekipi Aleksandra Džikića koja je pogodila 16 trojki bili su Nikola Ivanović (18 poena,4 asistencije) i Kyle Gibson (17 poena i 3 trojke),15 poena,3 skoka i 3 trojke nanizao je Kyle Landry,13 poena,5 skokova i 4 trojke imao je Danilo Nikolić,svoj obol pobjedi dali su veterani Suad Šehović (9 poena i 3 trojke) i Nemanja Gordić (8 poena i 6 asistencija).

Goste su predvodili Taylor Rochestie (19 poena,7 asistencija,3 skoka i 3 trojke) i Pero Antić (14 poena,6 skokova i 4 trojke),12 poena dodao je Nemanja Dangubić.

(Game flow)

Gosti su kontrolirali zbivanja na terenu i na krilima Lessorta i Rochestieja držala vodstvo, domaćine je u tom razdoblju držao dobar šut za tri poena kojeg su pogađali  2 puta Šehović i Gibson (11:12).Do kraja četvrtine gosti ubrzavaju i na krilima Antićevih trojki anuliraju pet primljenih trojki i na prvu pauzu odlaze sa 5 poena viška (22:27).

Gosti padaju početkom drugog perioda Ennis gubi tri lopte Džikićev tim sve to uredno kažnjava i  trojkom iz kornera Danila Nikolića  odlaze na +6 (36:30).Do kraja četvrtine Plavi kontroliraju zbivanja na terenu i trojkom Gibsona na veliki odmor odlaze sa 5 poena viška (47.42).

Domaćini trojkom Šehovića otišli na maksimalnih +8,da bi gosti preko Dangubića i Rochestieja vratili utakmicu u egal (50:50),bolju igru Zvezda naplaćuje vezanim poenima Ennisa odlazi na plus 3 (5659).Do kraja četvrtine Plavi odličnu obranu oplemenjuju još boljim napadom kojeg predvode Landry i Ivanović i na posljednju pauzu odlaze sa nestvarnih 13 pogođenih trojki i 6 poena viška (73:67).

Plavi kontroliraju zbivanja na terenu i novom trojkom Danila Nikolića zadržavaju 3 posjeda viška (83:77).Do kraja utakmice Gordić i Ivanović preuzimaju odgovornost i odvode Plave do velike pobjedi (92:86).

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava / Izmijeni )

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava / Izmijeni )