ABA Liga

Ivanović vukao, Gibson i Landry dovršili posao u Mitrovici!

Budućnost je u prvom duelu 16.kola ABA Lige u Sremskoj Mitrovici pobijedila ekipa Mega Bemaxa (81:94).

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bili su Nikola Ivanović (18 poema,6 asistencija,3 skoka i 3 ukradene lopte) i Nemanja Gordić (16 poena i 5 asistencija),15 poena,4 asistencije,3 skoka i 3 trojke nanizao je Kyle Gibson,14 poena i 4 trojke postigao je Suad Šehovič,11 poena i 3 skoka dodao je Kyle Landry,

Najefikasniji u timu Dejana Milojevića sa 15 poena,6 skokova i 4 asistencije bio je Vlatko Čančar,po 12 poena postigli su Miloš Koprivica (3 skoka) i Kostja Mushidi ( 2 ukradene lopte),10 poena i 3 skoka dodao je Nikola Rebić,

(Game flow)

Odlično je meč otvorio Nemanja Gordić koji je sa 5 poenaa i 2 asistencije sudjelovao u prvih 10 od 12 poena svog tima (11:12).Do kraja četvrtine gosti nisu bili u stanju ništa da obrane i na prvu pauzu odlaze sa 8 poena manjka (31;23),

Milojevićev tim bolje otvara drugi period i na krilima Fundića odlazi na velikih +9 (37:28),nakon DŽikićevog tajm auta slijede laki poeni Ivanovića i Popovića (37:35),Do kraja četvrtine gledamo dobru obranu Plavih koji na krilima Ivanovića dolaze do prednosti (49:50),

Gosti sjajno otvaraju nastavak po 2 trojke pogađaju GIbson i Suad Šehović,solidnu rolu imao je i Gordić,s druge strane domaće u giri drže Mushidi i Čančar (62:68).Do kraja  četvrtine se igra u visokom ritmu i Plavi na posljednju pauzu odlaze sa 4 poena viška (71:75).

U prvom dijelu posljednjeg perioda vlada napadačka kriza koju koriste gosti koji trojkom Landryja odlaze na+7 (76:83).Do kraja susreta Budućnost kontrolira zbivanja na terenu i upisuje novu pobjedu (83:94),