Premijer liga

Jak otpor Mrava, Ukić odveo Cedevitu do pobjede

U posljednjoj utakmici 17. kola Premijer lige hrvatski je prvak upisao novu pobjedu. Na gostovanju kod Zagreba slavio je rezultatom 94-81.

Jedinu prednost imali su domaći u 3. minuti kada je Jan Palokaj pogodio za 10-9, a iako su se Vitamini brzo vratili u vodstvo, nisu se do kraja prve dionice uspjeli odvojiti na više od šest poena (28-22).

Zdovčeva je momčad ubačajem Muse u 13. minuti dohvatila prvo dvoznamenkasto vodstvo (34-24), ali četa se Nikole Garme ne predaje i dodatnim je slobodnim bacanjem Krapića opet zaprijetila (41-44) u pretposljednjoj minuti prvog poluvremena.

U nastavku su gosti pojačali gas i predvođeni Ukićem, Slavicom i Johnsonom do sredine treće dionice otišli na +15 i riješili pitanje pobjednika.

Ukić je s 17 poena i 11 asistencija bio najbolji igrač pobjedničke momčadi, Slavica je dodao 16 poena i 10 skova, a Johnson 14 poena i tri asistencije.

Mrave je predvodio Ante Krapić s 25 poena (5sk, 4as), Buovac je zabio 14 (3as) i Radoš 12.

Zagreb u sljedećem kolu gostuje u Kaštelima, dok će Vitamini dočekati Zabok.