NBA

Petar Popović uništio Cedevitu i odveo Plave u finale!

U  trećoj odlučujućoj utakmici polufinala Play Offa ABA Lige Budućnost je u krcatoj Morači nadigrala Cedevitu (72:57).

Prvo ime susreta bio je Petar Popović (14 poena,6/7 fg i 4 skoka),13 poena,5 skokova.4 asistencije i 3 trojke nanizao je Nikola Ivanović,11 poena i 6 skokova upisao je Kyle Landry,9 poena,4 skoka i 4 asistencije dodao je Nemanja Gordić.

Jedini dvocifreni u gostujućim redovima sa 12 poena,3 skoka i 2 ukradene lopte bio je Roko Leni Ukić.

(Game flow)

Prvu veću seriju u prvom poluvremenu napravili su gosti koju su sa 13 vezanih poena otšli na maksimanih +11 (11:22).Do kraja poluvremena  domaćine u dobar ritam uvode Ivnović i Gibson (28:32)

U trećoj četvrtini su slabije procente šuta isloristili domaćine kojima je neophodnu energiju donio Petar Popović kojeg su potvrdili Gordić i Ivanović (45:46).

Plavi sjajno otvaraju posljednji period i poenima Landryja dolaze do prve dvocifrene prednosti (59:48) koju ne ispuštaju do kraja susreta (72:57).