ABA Liga

Nikola Ivanović i Nemanja Gordić utišali Pionir

U prvom susretu finalne serije ABA Lige Budućnost je u krcatom Pioniru zasluženo pobijedila Crvenu Zvezdu (76:80).

Najefikasniji u timu Aleksandra Džiikića  bili su Nikola Ivanović (20 poena,4 skoka i3  asistencije Nemanja Gordić (17 poena,4 asistencije i 3 skoka),13 poena,8 skokova i  4 asistencije nanizao je Justin Doellman,10 poena i 3 asistencije dodao je Kyle Gibson.

Najefikasniji  redovima bili su Alen Omić (14 poena ,4/6 fg) i Taylor Rochestie (13 poena,10 asistencija i 3 skoka),12 poena i 3 skoka dodao je Stefan Janković.

(Game flow)

Gosti su sjajno otvorili susret i uglavnom poentirali iz pick and’ roll akcija u takvom odnosu snaga  domaćine su iskažnjavali Doellman i Zoran Nikolić (5:11). Domaćine su u dobar ritam uveli Taylor Rochestie i Janković, s druge strane je prednost na strani gostiju zadržao Gordić (22:25).

Zvezda odlično otvara drugi period i serijom 10.2 dolazi do maksimalnih +5  (32:27),do kraja četvrtine Bijele u dobar ritam uvode Gordić i Ivanović (38:37).

Gosti nešto slabije otvaraju poluvrijeme i na krilima Rochestieja i Omića odlaze na +8 (47:39),ali goste na pravi put vraćaju Doellman i Gibson (51:50), Do kraja četvrtine domaći igrači pričaju sa sucima,što koriste gosti koji preko Popoviča i Ivanovića odlaze na velikuh +6 (57:63),

Gosti perfektno otvaraju  posljednju dionicu  i napadima iz pick and rolla uništavaju aktualne šampione,točku na I te sekvence trojkom stavlja Landry (61:71).Gosti su do kraja susreta zadržali prednost i oduzeli Zvezdi prednost domaćeg terena (76;80),