ABA Liga

Alen Omić spriječio dupli brejk Plavih!

U drugoj utakmici finala Play Offa ABA Lige Crvena Zvezda Telekom je pobijedila ekipu Budućnosti (69:59).

Najefikasniji u pobjedničkim redovima sa 15 poena i 9 skokova bio je Alen Omić,13 poena i 5 asistencije upisao je Taylor Rochestie,10 poena i 6 skokova dodao je Ognjen Dobrić.

Gostima nije pomogla simultanka Nemanje Gordića koji je meč završio sa 22 poena i 3 trojke,10 poena i 6 skokova upisao je Justin Doellman,poen manje uz 2 asistencije dodao je Nikola Ivanović.

(Game flow)

Nakon nešto boljeg otvaranja domaćina Džikićev tim serijom 4:0 dolazi do drugog vodstva (8:10).Do kraja četvrtine domaći koriste prazan hod  gostiju i na prvu pauzu odlaze 2 posjeda viška (17:13).

U prvom dijelu drugog perioda  gostima veliku štetu radi Lessort koji odvodi svoj tim na rekordnih +7 (26:19). Do kraja četvrtine Plave u dobar ritam uvode Doellman i Gordić, dobru sekvencu trojkom zatvara Ivanović (31:31).

Plavi sjajno otvaraju drugo poluvrijeme i serijom 8:0 odlaze na maksimalnih +8 (31:39),Do kraja četvrtine Plavi nisu uspjeli materijalizirati nepovezanu igru domaćina koje je iz “crne rupe” vezanim dvojkama izvadio James Feldeine (47:48),

Prvih pet minuta posljednjeg perioda se igra u serijama (56:56), U finišu utakmice Alen Omić dominira pod obručima i odvodi svoj tim do važne pobjede (69:59),