Liga Prvaka

Harris i Šakota odveli AEK u finale!

u drugom polufinalnom susretu Final Foura Lige Prvaka u Ateni AEK je pred rasprodanom OAKA-om zasluženo pobijedio UCAM Murciju (77:75) i time izborio plasman u finale gdje ga čeka sjajna ekipa Monaca.

Najefikasniji u redovima Žuto-crnih bili su Manny Harris (20 poena i 2 ukradene lopte) i Kevin Punter (16 poena,4 ukradene lopte,4 trojke i 3 skoka),15 poena i 4 skoka upisao je kapetan Dušan Šakota,9 poena i 4 skoka dodao je Dimtris Mavroeidis.

Goste je sa 19 poena i 3 trojke predvodio Vitor Benite,17 poena,6 asistencija,4 skoka i 4 ukradene lopte nanizao je Clevin Hannah,12 poena i 8 skokova dodao je Ovie Soko.

(Game flow)

UCAM Murcia je dobro krenula i serijom 8:0 došla do ranih + 6 (11:17), ali Žuto crni se brzo prilagođavaju situaciji i na krilima Mannyja Harrisa preokreću rezultat u svoju korist (18:17).

Žuto-crni sjajnu energiju iz obrane prebacuju na drugi dio terena i trojkom kapetana Dušana Šakote produžuju seriju na 22:4 i odlaze na maksimalnih +12 (33:21).Do kraja poluvremena gosti izgledaju dosta bolje i na odmor odlaze sa prihvatljivih -6 (40:34).

Žuto-crne ne blistaju u uvodnim minutama drugog poluvremena,ali stvari spašava Larentzakis  koji trojkom vrača dva posjeda prednosti (49:45). Do kraja četvrtine domaćini igraju jako loše i na posljednju pauzu odlaze sa svega jednim poenom prednosti (55:54).

Izabranici Dragana Šakote ponovno “stežu” obranu i na krilima Dušan Šakote koji veže pet poena odlaze na velikih plus 9 (70:61).Do kraja susreta domaćini unatoč velikom padu u igri zadržavaju prednost (77:75) i dolaze u veliko finale!