Premijer liga

Marko Tomas dalekometnom paljbom odveo u Cibonu u finale!

U trećoj odlučujućoj utakmici polufinalne serije Play Offa Premijer Lige Cibona je kao gost pobijedila ekipu Zadra (88:96) i plasirala se u finale gdje je čeka Cedevita.

Goste je do finala sa 32 poena,7 trojki,6 skokova i 2 ukradene lopte odveo Marko Tomas,27 poena i 7 skokova upisao je Luka Žorić,11 poena i 7 skokova dodao je Marin Rozić.

Domaćine je sa 18 poena,3 skoka,3 trojke i 2 ukradene lopte bio je Steven Gray,16 poena i 5 skokova upisao je Ive Ivanov, po 14 poena dodali su Kristijan Krajina (5 skokova) i Mislav Brzoja (4 skoka),

(Game flow)

Zadrani su dobro otvorili susret i preko Ive Ivanova stigli do ranih +4  (7:39, ali gosti su se brzo vratili na postavke iz prve utakmice i trojkama Tomasa (3) i Bošnjaka izjednačili maksimalnu prednost  (9:12).Do kraja četvrtine  domaći su konstantnom deficitu kojeg trojkom sa centra smanjuje Domagoj Vuković (20:22).

Zadar su u dobar ritam uveli Brzoja i Vuković kojima se pridružio Gray, da bi sve upropastili Srđan koji izmislili  nesportsku Graya i potom umjesto Tomasove  treće dosudili prvu osobnu pogrešku  (32:35), Do kraja poluvremena prednost na stranu Cibone donose Žorić i Bošnjak (37:42).

Bijeli nastavak susreta otvaraju u kontraritmu što gosti prepoznaju i preko Žorića i Tomasa odlaze na +10 (44:54).Do kraja četvrtine bolje igraju gosti,ali njihovo dvocifreno vodstvo trojkom sa svog dijela terena smanjuje Lovre Bašić (64:71).

Domaći odlično otvaraju posljednji period i na krilima Bašića i Graya  prilaze na posjed zaostatak (76:78). Do kraja utakmice Vukovi mirnom igrom stižu od velike pobjede (88:96).