Premijer liga

Tomas i Žorić donijeli brejk Ciboni!

U prvoj utakmici finalne serije Play Offa Premijer Lige Cibona je kao gost u Domu Sportova nadigrala aktualnog prvaka Cedevitu (87:96).

Goste su do velike pobjede Luka Žorić (22 poena,11 skokova i 5 asistencija) i Marko Tomas (14 poena,5 skokova i 5 asistencija),13 poena i 8 skokova upisao je Domagoj Bošnjak, poen manje uz 8 skokova dodao je Marin Rozić.

Kod Cedevite su se jedini pojavili Roko-Leni Ukić (22 poena,4 asistencije,3 skoka,3 trojke i 2 ukradene lopte) i Džanan Musa (16 poena,3 skoka i 3 trojke),

(Game flow)

Cedevita je jako loše ušla u utakmicu što su Vukovi iskoristili  marko(13;17),, da bi ulaskom Willa Cherryja  Vitamini okrenuli na +3 (24:21).

“Gosti” bolje otvaraju drugi period i na krilima dominantnog Tomasa odlaze na dva posjeda prednosti (29:33). Do kraja poluvremena tim Jure Zdivca ne postoji na obje strane parketa što koriste gosti koji preko Tomasa i Novačića odlaze na +12 (34:46).

Kraj prvog poluvremena  se preslikao na početak drugog i Cibona je u čas posla otišla na 22 poena razlike (40:62),Do kraja perioda Nazorov tim pogađa sve i rješava pitanje pitanje pobjednika (52:75).

U posljednjoj četvrtini gosti  su zahvaljujući greškama sudaca i igrača Cedevite stigli do velikog brejka (87:96),