ACB Liga

Shengelia, Garino i Timma odveli furioznu Baskoniju do uvjerljive pobjede!

U prvom duelu polufinalne serije Play Offa ENDESA Lige Baskonia je u krcatoj Fernando Buesa Areni nadigrala Barcelonu (86:61).

Tim Pedra Martineza su do uvjerljive pobjede sa 13 poena odveli Toko Shenglia (5 skokova),Janis Timma (3 skoka i 3 trojke) i Patricio Garino (3 trojke),11 poena i 3 skoka upisao je Rodrigue Beaubois, 2 poena manje uz 9 skokova i 4 asistencije dodao je Johannes Voigtmann.

Kod Barcelone nitko nije bio vrijedan spomena!

(Game flow)

Nakon početnih problema u obrani od pick and rolla  Baskonia se uspjela prilagoditi i zaustaviti goste koji su na momente izgledali jako loše  što je potvrdio i rezultat pred kraja kvartala kada je bilo 17:9, no gosti se ulaskom Reynodlsa i Hange vraćaju na pristojnih -5 (20:15).

U drugom periodu Barcelona je bila konkurentna do rezultata 24:23, od tada su izabranici Pedra Martineza počeli naplaćivati bolju igru od prve minute pa su sjajnom šutu za tri (9 pogođenih trojki) dodali lake poene iz reketa zahvaljujući kojima su otišli na nedostižnih 19 poena razlike (47:28),

U nastavku Baskonia je do kraja uništila Barcelonu koja je doživjela pravu katastrofu (86:61).