NBA

Stephen Curry dalekometnom paljbom ugasio Cavse!

U drugoj utakmici finalne serije Play Offa NBA Lige Golden State Warriorsi su u Oracle Areni bez prevelikih problema pobijedili Cleveland Cavalierse (122:103).

Najzapaženiju rolu sa 33 poena,9 trojki,8 asistencija i 7 skokova odigrao je Stephen Curry koji je sjajnu podršku imao u Kevinu Durantu (26 poena,9 skokova,7 asistencija i 2 blokade) i Klayu Thompsonu (20 poena i 3 trojke),12 poena postigao je JaVale McGee,10 poena i 5 skokova upisao je Shaun Livingston,5 poena,8 skokova i 7 asistencija dodao je Draymond Green.

Goste je sa 29 poena,13 asistencija,8 skokova i 2 ukradene lopte predvodio LeBron James,22 poena,10 skokova i 2 ukradene lopte imao je Kevin Love, 15 poena,3 asistencije,3 trojke i 2 ukradene lopte nnaizao je George Hill, 11 poen i  5skokova dodao je  Tristan Thompson.

(Game flow)

Ratnici su odlično otvorili utakmicu i pogodili prvih 10 od 11 šuteva što im je donijelo ranih sedam poena prednosti (21:14),do kraja četvrtine LeBron James podiže tim na viši nivo i na pri predah Ratnici odlaze sa skromnih 4 poena prednosti (32:28).

Izlaskom Curryja konce napadačkog sektora uzeli su Thompson i Durant koji su tim odveli do 9 poena viška (39:30), da bi James,Hill i Love do Stephovog povratka smanjili na -5 (39:34). Do kraja poluvremena obrana aktualnih šampiona dopušta samo dva ubačaja iz igre gostima, sve to na drugoj strani prati sjajni Stephen Curry koji nevjerojatnim trojkama odvodi svoj tim na 13 poena prednosti (59:46).

U uvodnih 5.30 minuta drugog poluvremena James je počeo preuzimati više od odgovornosti, pa je na trojku Klay Thompsona odgovorio istom mjerom, potom je nakon promašene trojke Stepha Curyyjja uspješno dodao do Tristana Thompsona koji zakucavanjem smanjuje na svega -6 (72:66).Do kraja četvrtine Thompson i Durant uvode domaće u dobar ritam što im donosi 10 poena prednosti na kraju treće četvrtine (90:80).

Odličnu utakmicu i drugu pobjedu Ratnici su potvrdili preko Curryja i Duranat koji su ih lakoćom odveli na nedostižnih 18 poena razlike (111:93). Preostalih nešto  više od 5 minuta aktualni šampioni su odradili rutinski (122:103) i time se približili na dvije pobjede od nove titule!