ACB Liga

Luka Dončić i Sergio Llull odveli Kraljeve do druge pobjede!

U drugoj utakmici polufinalne serije Play Offa ENDESA Lige Real Madrid je u Palači Sportova pobijedio  Herbalife  Gran Canariju (92;83).

Tim Pabla Lasa su druge pobjede odveli Luka Dončić (14 poena,7 asistencija,7 skokova i 3  trojke) i Sergio Llull (13 poena,3 asistencije i 3 trojke),12 poena,7 skokova,5 asistencija i 4 trojke nanizao je Gustavo Ayon,po 9 poena postigli su Jaycee Carroll i Facundo Campazzo, po poen manje dodali su Rudy Fernandez (5 asistencija i 3 skoka) i Walter Tavares.

Goste je sa 13 poena i 8 skokova predvodio Ondrej Balvin,12 poena postigao je Marcus Eriksson, poen manje uz 3 asistencije dodao je Nikola Radičević.

(Game flow)

Lasove petorka bez Carrolla, Dončića i Llulla je odradila sasvim solidan posao i nakon malo više 6.30 minuta osigurala minimalno vodstvo (15:14), do kraja četvrtine Kraljevi ne blistaju što koriste gosti koji poenima Mekela na prvu pauzu odlaze sa 2 poena viška (19:21).

Sporiji tempo Reala je dobro prihvatio gostujući tim koji iz pozicijskih napada tražios vog šutera Erikssona koji ih  je drugom trojkom odveo na 3 posjeda prednosti (33:39).Do kraja poluvremena Kraljevi mijenjaju ritam utakmice i na krilima Carrolla,Llulla i Dončića dolaze do prednosti (52;50).

U prvih 5 minuta drugog poluvremena europski šampioni ponovno ne blistaju u napadu,ali zahvaljujući dobroj obrani drže skoro pa minimalan zaostatak (58:61). Do kraja kvartala Kraljeve ponovno pokreću Dončić i Llull, a konačan rezultat postavlja Fernandez (70:70).

U posljednjoj četvrtini Llull,Rudy i Dončić rutinski završavaju posao  i odvode svoj tim do druge pobjede ().