ACB Liga

Matt Janning i Marcelinho Huertas odveli Baskoniju na prag finala!

U drugoj utakmici polufinalne serije Play Offa ENDESA Lige Baskonia je u  Fernando Buesa Areni pobijedila Barcelonu (85:79).

Tim Pedra Martineza su do druge pobjede odveli Matt Janning (19 poena i 5 trojki ) i Marcelinho Huertas (15 poena i 4 asistencije),po 12 poena dodali su Toko Shengelia (7 skokova) i Rodrigue Beaubois.

Goste je sa 18 poena,5 skokova,5 trojki i 2 ukradene lopte predvodio Adrien Moerman,13 poena,3 skoka i 3 asistencije nanizao je Adam Hanga. poen manje uz 5 skokova i 2 ukradene lopte dodao je Ante Tomić.

(Game flow)

Spor ulaza Baska i njihove 4 izgubljene lopte iskoristili su gosti koji su preko Hange i Moermana došli do ranih 8 poena viška (7:15).Do kraja četvrtine Baskonia ne izgleda kako bi to Martinez htio što koriste  gosti koji zahvaljujući koji na prvi predah odlaze sa 8 poena viška (18:26).

Baskonia u prvih nešto više  pet minuta drugog perioda ne koristi baš loše role Huertela i Tomića, pa razlika ostaje identična (27:35). Do kraja poluvremena domaći ne naplaćuju dobre role Huertasa i Shengelije, pa je Blaugrana trojkom Moermana na veliki odmor odlaze sa 10 poena prednosti (38:48).

Sve boljem Huertasu se  na početku nastavka pridružuje Beaubois i učas posla je Barcelonina prednost pala na samo tri poena razlike (51:54).Do kraja letvrtine Janning,Granger i društvo pogađaju gotovo sve i na posljednju pauzu odlaze sa 2 poena viška (67:65).

U prvih pet minuta posljednje četvrtine solidna rola Marcelinha Huertasa koji  je sa 4 poena i asistencijom sudjelovao u 6 od 9 poena svog tima (78:71).<u posljednih 5 minuta oba tima ne blistaju u napadu,što je više koristilo domaćima koji su upisali drugu pobjedu (85:79).