Grćka

Nick Calathes i Mike James utišali Dvoranu Mira i Prijateljstva!

U drugoj utakmici finalne serije Play Offa grčke A1 Lige Panathinaikos je kao gost u krcatoj Dvorani Mira i Prijateljstva nadigrao Olympiacos (66:72(   i time vratio brejk iz OAKA–e.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima Nick Calathes (18 poena,8 skokova,6 asistencija,3 trojke i 2 ukradene lopte) i Mike James (17 poena i 5 skokova), 13 poena i 3 skoka upisao je Matt Lojeski,8 poena dodao je James Gist.

Crvene je sa 13 poena i 4 skoka predvodio Ioannis Papapetrou ,12 poena i 5 asistencija upisao je Vassilis Spanoulis, 9 poena,,6 skokova i 2 blokade dodao je Giorgos Printezis.

(Game flow)

Crveni su nešto bolje otvorili susret i poveli SA 4 poena razlike (15:11),no gosti se brzo prilagođavaju i na krilima Calathesa i Lojeskog okreću rezultat (25:27).

Domaći dolično otvaraju četvrtinu serijom 10:2, ali gosti brzo ulaze u dobar ritam i slobodnim bacanjem Calathesa dolaze do izjednačenja (37:37). Do kraja poluvremena Zeleni upadaju “u kanal”  što koriste domaći koji na veliki odmor odlaze sa 3 poena viška (43:40).

U prvih 5 minuta drugog poluvremena oba tima su bacila popriličan  broj “cigli” ,ali za razliku domaćina gosti su postigli pet poena (43:45).Do kraja kvartala James postiže jedna broj poena kao domaća ekipa (50:56).

Domaći nastavljaju u istom ritmu što koriste izabranici Xavija Pascuala koji dobrom igrom u napadu odlaze na +12 (55:67), no tu staje njihova napadačka produkcija Zelenih koji unatoč tom dolaze do sigurne pobjede (66:71).