ACB Liga

Rudy Fernandez i Jaycee Carroll dalekometnom paljbom odveli Kraljeve u novo finale!

U posljednjem trećem susretu polufinalne serije Play Offa ENDESA Lige Real Madrid je kao gost pobijedio Gran Canariju (92;99),

Tim Pabla Lasa su u sedmo uzastopno finale odveli Rudy Fernandez (21 poen,5 skokova,4 trojke i 2 ukradene lopte) i Jaycee Carroll (17 poena i 2 ukradene lopte),13 poena i 3 asistencije upisao je Sergio Llull,11 poena i 5 asistencija upisao je Luka Dončić, 3 poena manje uz  3 skoka i 2 blokade dodao je Walter Tavares.

Bolji od ostalih u redovima poražene momčadi bili su Eulis Baez (17 poena,4 skoka i 3 trojke) i  Pablo Aguilar (15 poena,6 skokova, trojke,3 asistencije i 2 ukradene lopte),,12 poena i 3 skoka upisao je Xavi Rabaseda, poen manje uz 5 skokova upisao je Ondrej Balvin.

(Game flow)

Domaćini su odlično otvorili susret i na krilima Rabasede i Olivera stigli do ranih 6 poena prednosti (14;8),dokraja četvrtine Kraljeve u dobar ritam sa 6 poena uvodi Sergio Llull (27:25).

Prvih 5 minuta druge četvrtine obilježili su Fernandez i Llull koji su odveli svoj tim do 4 poena prednosti (37:41). Do kraja četvrtine oba tima ne igraju neku blistavu košarku,pa se na poluvrijeme odlazi sa neriješenim rezultatom (50:50).

Kraljevi odlično otvaraju drugo poluvrijeme i na krilima Dončića i Carrola odlaze na 9 poena prednosti (60:69),Do kraja četvrtine su Kraljevi bez problema zadržali stečenu prednost i na posljednju pauzu otišli sa 8 poena viška (71:79),, ghttps://petnapetblog.com/2018/06/07/marko-marinovic-ostaje-u-borcu/gho86t7

Stvari pod kontrolom u prvih pet minuta posljednjeg perioda držao je sjajni Rudy Fernandez  koji četvrtom trojkom vraća 9 poena prednosti (79;88),Do kraja susreta Kraljevi su odbili sve napade domaćih i upisali pobjedu (85:91).