Reprezentativna Košarka

Epska blamaža Bosne i Hercegovine

U susretu 5.kola Skupine G prvog kruga kvalifikacija za MundoBasket 2019 Francuska je kao gost u tuzlanskom Mejdanu opravdala status favorita i bez problema pobijedila Bosnu i Hercegovinu (52:102).

Francuzi su u došli u Tuzlu pobjedu  i od prvog momenta su vidjelo u kojem će smjeru utakmica ići najbolji dokaz toga je razlika do koje su gosti stigli dvojkom Causeura  nešto više od 2 minute do kraja četvrtine kada je na semaforu stajalo ponižavajućih -43 (29:72).

Najefikasniji u pobjedničkim redovima sa 16 poena i 6 skokova bili su Vincent Poirier i Rudy Gobert,15 poena,3 skoka,3 asistencije i 3 trojke nanizao je Nando De Colo,po 10 poena dodali su Evan Fournier (3 asistencije) i Paul Lacombe (2 ukradene lopte).