Blitz vijesti

1000 gledatelja vidjelo sjajnu predstavu Borca!

U pripremnoj utakmici Borac je u dvorani kraj Morave, pred oko 1000 gledatelja svladao Krku rezultatom 84:70-prenosi portal morava. info

Od samog početka bila je očita želja Čačana da se pokažu pred velikim dužnikom, uzgred budi rečeno, ovogodišnjim učesnikom ABA  lige. Iako je riječ o pripremnoj utakmici, igrači oba tima su se ostavili svoj maksimum na parketu. Istina, na početku je vladala mala košgeterska suša. Samo je Radovan Đoković uspjevao ubaciti loptu kroz obruč. Također, da je domaćin igrao dobru obranu govori podatak da Krka gotovo tri minute nije postigla poene. Daleko bolju igru prikazivao je Borac u uvodnim minutama. Istina, gosti su se krajem prve dionice probudili i uspjeli  da smanje zaostatak, ali ne i da izjednače.

Kočović je sjajnim prodorom otvorio drugu četvrtinu. Zahvaljujući prije svega njegovim poenima, ali i trojci Čarapića, Borac je otišao na maksimalnih +15 (35:20). Krka se  mučila da dođe do prave igre. Bilo je evidentno da je domaćin spremniji za ovaj duel. Sve konce igre držao je u svojim rukama. Sjajna igra odvela je Borac na velikih 18 poena prednosti (46:28). U dobrom ritmu otišao je domaći tim na veliki odmor.

Marinović je trojkom započeo drugo poluvrijeme, stavivši do znanja rivalu da Borac ne namjerava da spusti gas. Sve vrijeme imao je domaćin dvocifrenu prednost, čak je u jednom trenutku stigla na velikih + 19 (59:40). Čačani su zaista ostavljali sjajan utisak na posjetitelje u Dvorani kraj Morave. djelovali su uvjerljivo. Na drugoj strani Krka je djelovala blijedo. Nisu gosti ostavili utisak ABA ligaša. Borac ih je potpuno nadigrao.

Posljednji desetominutni dio Krka je zaigrala nešto bolje. Ipak, to nije bilo dovoljno da se ozbiljnije ugrozi prednost Borca. Iako domaćin nije šutirao kao u prvom poluvremenu, i dalje je bio tim koji vodi glavnu riječ. Nije dozvoljavao Slovencima da utakmicu uvedu u egal. Samo u jednom momentu uspjela je Krka da spusti zaostatak ispod deset  poena razlike (72:63). Ali to je bilo sve od gostujućeg tima. Borac je polako, ali sigurno priveo utakmicu kraju, i zabilježio važnu pobjedu u pripremnom periodu.

Trener Jovica Arsić dao je šansu svim igračima iz protokola. Zanimljivo je da su u jednom trenutku u petorci bili 18-godišnjaci Adi Alikadić i Aleksa Krsmanović.

Borac: Čarapić 5, Popović 2, Alikadić, Kočović 18, Marinović 7, Gavrilović, Krsmanović, Majstorović 11, Prlja 9, R. Đoković 11, Stamenković 12, Zekavičić 9.
Krka: Lapornik 12, Marinelli 3, Škedelj, Osolnik 2, Bratoš 8, Stipančev, Cinac 14, Lalić 15, Jančar Jarc 2, Jošilo 5, Fifolt 2, Balažić 7.

Izvor: Morava info