Reprezentativna Košarka

Eimantas Bendžius i Mantas Kalnietis odveli Litvu do sedme pobjede!

U prvom kolu Skupine J drugog kruga Kvalifikacija  za Svjetsko Prvenstvo u Kini Litva je u Osijeku i više nego zasluženo pobiiedila Hrvatsku (83:84).

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bili su Eimantas Bendžius (16 poena i 4 trojke) i Mantas Kalnietis (15 poena i 5 asistencija), 14 poena,3 skoka, 3 asistencije i 3 trojke nanizao je Adas Juškevićius, 10 poena  i 4 skoka dodao je Lukas Lekavičius.

Većim dijelom susreta lošu Hrvatsku predvodili su Bojan Bogdanović (22 poena,4 trojke,3 skoka i 3 asistencije) i Dario Šarić (19 poena,6 skokova i 5 asistencija),  16 poena,5 skokova i 3 trojke nanizao je Kruno Simon, 11 poena,4 skoka i 3 blokade dodao je Ivica Zubac.

Ekipe su se cijelim tokom prve četvrtine izmjenjivale u vodstvu, gostima je za rukom išao šut za tri poena kao i ofanzivni skok, dok je Hrvatska u finišu zahvaljujući dobroj obrani došla do izjednačenja (21:21).

U drugoj četvrtini Hrvatska je izgledala konfuzno što su gosti iskoristili i na predah otišli sa velikih +7 (36:43).

Treće četvrtina pružila nam je jako lošu predstavu Hrvatske koja je samo Bogdanoviću zahvaljujući izbjegla rezultatsku katastrofu nakon 30 minuta košarke (55.63).

U posljednjoj četvrtini Hrvatska je igrala  nešto bolje, ali izdale su je dvije “prodane lopte” nakon tajm auta (83:84).