Blitz vijesti

Čačani ponovno bolji od Novog Pazara, zablistali domaći momci!

Borac je u dvorani “Pokraj Morave” pred oko 500 gledatelja pobijedio ekipu  Novog Pazara (87:74)- prenosi  portal morava.info

Gosti su sa dosta samopouzdanja ušli u meč i zaista su ostavljali pozitivan dojam na početku. Čak su u jednom trenutku vodili i sa značajnih 12 poena prednosti (8:20). Djelovalo je da se Pazarci  žele revanširati domaćinu za poraz u srijedu. Ipak, dobar šut za tri poena, tradicionalno oružje Čačana, koristilo je domaćinu u presudnim trenucima da ne dozvoli protivniku da se previše odvoj. Pored toga, nakon što je ušao u igru, Kočović je uspio razdrmati ekipu sa nekoliko vezanih poena. Njemu se u nastavku pridružio i Majstorović mini serijom poena. Ipak, gosti se nisu dali, nego su uspeli da do isteka prvih 10 minuta igre zadrže vodstvo.

Ponovo je na startu dionice Novi Pazar bio tim sa više želje i energije. U 13. minuti je vodio i sa maksimalnih +13 (22:35). Na drugoj strani Borac i dalje nije uspjevao pronaći pravi ritam. Za pet minuta igre samo je Majstoroviću polazilo za rukom da loptu probaci kroz obruč. Tek je Čarapić pogotkom trojkom prekinuo sušu. Ali to nije bilo dovoljno. Gosti su nastavili da igraju svoju igru, koja je očito davala rezultat. Ipak, pet poena Ilije Đokovića doveli su do toga da publika počne energičnije navijati. Bučna atmosfera u dvorani natjerala je igrače Borca da zaigraju daleko bolje, i smanje zaostatak  (43:44).

Sa mnogo više energije Borac je ušao u drugo poluvreme. Čak je poslije dosta vremena uspeo i da vodstvo prebaci na svoju stranu Borac je izgledao sve bolje i postepeno je podizao suficit koji je dostigao +17 (71:54). Čačanski tim je bio onaj koji se pita i diktira tempo. Na drugoj strani Pazarci su polako počeli da posustaju. Nisu imali adekvatan odgovor na igru domaćeg tima.

Posljednji desetominutni period bio je stvar rutine za tim Borca. Košarkaši iz Čačka samo su nastavili sa dobrom igrom iz treće četvrtine. Nikako nisu dozvoljavali rivalu da utakmicu uvede u egal. Sve konce su držali u svojim rukama. Valja reći da su se Pazarci trudili smanje zaostatak, ali im to im nije pošlo za rukom. Štoviše, Čačani su sjajnom igrom stigli do maksimalnih +18 (79:61). Na sve treba dodati još i sjajan potez mladog Alikadića koji je dodatno probudio publiku. Sve u svemu, bila je ovo nova pobeda Borca u pripremnom periodu.