Reprezentativna Košarka

Waczynski torpedirao anemičnu Hrvatsku!

Nakon poraza od Litve u Osijeku, Hrvatska je pružila još razočaravajuću partiju i izgubila od Poljske u Gdansku (79:74) i time se još dodatno udaljila od odlaska u Kinu.

Poljake je do velike pobjede sa 21 poenom i 4 trojke odveo Adam Wacynski, 14 poena i 9 skokova upisao je Adam Hrycaniuk, po 2 poena manje dodali su A.J, Slaughter i Mateusz Ponitka.

Kod Hrvatske su Bogdanović i Šarić postigli 39 poena iz 30 šuteva i tome dodali 10 izgubljenih lopti.

(Game flow)

Prvu četvrtinu Hrvatska nije odigrala sjajno i kada sve zbroji i oduzme mogla je biti zadovoljna neriješenim rezultatom (21::21),

U drugoj četvrtini Hrvatska je unatoč mnogobrojnim greškama uspjela kontrolirati tempo i na pauzu otići sa 5 poena viška (31:36).

Poljska je nešto bolje zaigrala u trećem periodu, ali Hrvatska je preko Ramljaka, Zubčića i Simona zadržala prednost (51:55).

Četvrti period je donio katastrofalnu igru Hrvatske što su domaći znali iskoristiti.te su preko Slaughtera i Wacyzinskog stigli do velike pobjede!