Reprezentativna Košarka

Željkov as približio Talijani Kini!

Talijani su ponovno položili ispit, nakon uvjerljive pobjede protiv Poljske izabranici Romea Sachetija slavili su na gostovanju u Mađarskoj (63:68) i time napravili veliki korak ka plasmanu u Kinu.

Talijani su odradili sjajno prvo poluvrijeme nakon kojeg su imali sigurno vodstvo (28:39) i kada se činilo da će u nastavku samo odraditi formalnosti uslijedila je “crna rupa” u njihovoj igri”što su domaći iskoristili i početkom posljednjeg perioda stigli do vodstva (53:52). I tada uslijedio novi uragan Talijana koji su serijom  11:2  riješili pitanje pobjednika i time maksimalno iskoristili prisustvo Fenerovih uzdanica Datomea i Mellija.

Spomenuti tandem je u pobjedu ugradio 29 poena,8 skokova i 4 asistencije.

S druge strane Mađarima nije pomoglo ni 25 poena i 5 trojki Davida Vojvode.

Italija trenutno drži drugo mjesto sa 6 pobjeda, dok je Mađarska treća sa 4 pobjedom, jednom više  od Hrvatske,Nizozemske i Poljske koje imaju po utakmicu manje!

Podsjetimo plasman na svjetsku smotru sinoć su osigurale Grčka i Njemačka.