ABA SuperKup

Crvena Zvezda i Budućnost za prvu titulu sezone!

Repriza prošlosezonskog finala ABA lige u borbi za prvi trofej,

Crvena Zvezda je u polufinalu, poslije igre uz dosta oscilacija, svladala Cedevitu  (79:68)-prenosi basketball sphhere.

Crveno-bijeli su posle fantastičnog prvog poluvremena ušli u seriju grešaka u drugom, dozvolili hrvatskom prvaku da se vrati u igru, ali je tada na scenu stupio Joe Ragland i odveo svoj tim do finala Superkupa.

Zvezda je savršeno počela meč, na krilima raspoloženog Fayea je već u petom minutu stekla dvocifrenu prednost (15:5). Vođstvo je samo nastavilo rasti pa je u 24. minuti na semaforu stajalo ogromnih “+22” (40:18).

Hrvatski tim se malo uspio konsolidirati, ali ne i  zaprijetiti. Crveno-beli su na pauzu otišli sa velikom zalihom (45:27).

Za razliku od prvog poluvremena, u trećoj četvrtini se Zvezda mučila sa postizanjem poena. Pravili su mnogo grešaka, napadi su trajali do samog isteka 24 sekunde, što je Cedevita iskoristila i približila se na -11(49:38). Tražio je Milan Tomić pravu petorku i pogodio je uvođenjem Perperogloua i Ristića. Mladi centar je odličnim kretanjem ii igrom u “pick and  rollu” pravio velike probleme protivniku, Perperoglou igrom jedan na jedan pogodio važnu trojku. Ipak, usljedilo je par grešaka u organizaciji igre i Stipanović uz zvuk sirene pogađa pred posljednjih 10 minuta (56:44).

Cedevita je napadala, sve te napade je trojkama odbio Perperogou koji je na šest minuta prije kraja završio meč zbog pet ličnih. A, kada je Cook košem sa poludistance spustio razliku na jednocifren zaostatka Tomić je bio primoran da traži tajm-aut (64:56).

Ragland je uzeo loptu u svoje ruke, dva puta poentirao posle prodora, ali je bio jedini raspoložen u crveno-belom dresu. Aguilar i Benite su smanjili zaostatak na “-5” (68:63), nastavili presing po cijelom terenu, napad je isticao, a Ragland sa oko osam metara pogodio trojku koji je iznervirao Alonsa i primorao ga da traži tajm-aut (71:63).

Aguilar je uzvratio brzom trojkom, poslije čega je Zirbes snažnim zakucavanjem stavio tačku na meč i bilo kakve nade za veliki preokret.

CRVENA ZVEZDA: Ragland 20, Radanov, Čović 8 (4 asistencije), Kešelj 2, Perperoglou 11 (3 trojke), Lazić 2, Faye 15 (7 skokova, 3 ukradene lopte,4 trojke), Baron 8, Ristić 1, Simanić, Zirbes 8 ( 5 skokova), Ojo 4
CDEVITA:  Cobbs 10, Krušlin, Perković, Benite 10 (5 ukradenih lopti), Magettw 5 (  5 asistencija), Žganec, Stipanović 10 (6 skokova), Lima 8 (6 skokova), Cook 8, Bel 7, Agilar 10 (7sk)