2. ABA Liga

Sparsi na pogon Vrapca do prvijenca!

U povijesnoj prvoj utakmici u Drugoj ABA Ligi košarkaši sarajevskih Sparsa su nakon produžetka pobijedili Borac u Čačku (80:84).

Sam start nije nagovještavao ovakav ishod. Trojkom Stamenkovića sredinom prve četvrtine Borac je poveo 10:3. Prednost je rasla sve do plus 14 na 39 sekundi prije kraja prve dionice igre – 28:14. A onda je usledio pad. Vrabac, Protić i Albijanić, a potom i Glogovac, bili su glavni akteri preokreta. Prednost Čačana se topila, samopouzdanje igrača debitanta u regionalnom natjecanju je raslo. Toliko da su tokom treće četvrtine uspjeli stići i do prednosti.

Završnica meča je bila uzbudljiva. Radovan Đoković je ukrao loptu i postigao poene za izjednačenje – 70:70. Ipak, rođeni Čačanin u dresu tima iz Sarajeva, Nemanja Protić, pogodio je dva slobodna bacanja na 30 sekundi prije kraja.

Đoković je potom ispravio promašaj prezimenjaka Ilije i na 13 sekundi prije isteka 40. minuta ponovno je bilo neriješeno – 72:72. Meč je otišao u produžetak.

U njemu su Sparsi gubili, pa se vratili u meč i na kraju pobijedili! Poslije prva dva minuta borbe bilo je 76:72, a onda je Vrabac napravio mali šou uz asistenciju Zahiragića i Durme– prenosi baskbetall sphere.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bili su .Adin Vrabac (20 poena,7 skokova,5 ukradenih lopti i 4 skoka) i Draško Albijanić (17 poena i 5 skokova),11 poena, 7 asistencija i 4 skoka nanizao je Nemanja Protić,  poen manje dodao je Slobodan Jovanović.

Domaćine je sa 23 poena,6 skokova i 3 asistencije predvodio Radovan Đoković, 14 poena uz 13 skoka upisao je Svetozar Stamenković, 2 poena manje uz 4 skoka dodao je Đorđe Majstorović.