ABA Liga

Apić i Rebec vukli. Bursač završio posao!

U pretposljednjoj utakmici prvog kola ABA Lige FMP je u Železniku pobijedio ekipu Zadra (99:86).

Najefikasniji u pobjedničkim redovima sa 29 poena,5 skokova i 2 ukradene lopte bio je Dragan Apić, kojeg su sa 18 poena pratili Matic Rebec (6 asistencija i 2 ukradene lopte) i Aleksandar Bursač (18 poena,4 trojke i 3 skoka),13 poena,10 asistencija,7 skokova i 4 ukradene lopte dodao je Stefan Pot.

Goste su sa 22 poena predvodili Luka Božić (16 skokova,3 asistencije i 3 ukradene lopte) i  Domagoj Vuković (11 skokova), 10 poena dodao je Kristijan Krajina.

(Game flow)

Prvu četvrtinu koja je otišla na stranu gostiju (17.22) obilježili su jako loši postotci šuta iz igre. čemu svjedoči činjenica da su pogodili tek 15 od upućenih 35 šuteva.

Igra Zadra je unatoč nekim nepotrebno izgubljenim loptama i lošem građenju Dragana Apića bio bolja ekipa u drugom kvartalu,ali se to nije odrazilo na rezultat, jer su Panteri uspjeli smanjiti na 3 poena razlike (43:46),

U trećoj četvrtini FMP igra puno bolje, nego u prvih 20 minuta i na krilima Rebeca i Pota stiže do preokreta (73:68).

U posljednjoj četvrtini Zadrane muči ogroman problem zvani defanzivni skok, s druge strane domaćini preko Rebeca i Bursača dolaze do premijerne pobjede!

Foto :abaliga.com