Turska

Balbay i Simon srušili šampiona!

U finalu turskog Superkupa Anadolu Efes je pobijedio ekipu Fenerbahcea (62:65).

Prvo poluvrijeme je proteklo u izjednačenoj igri, ekipe su se smjenjivale u vođstvu i nitko nije uspjevao da napravi opipljiviju razliku, da bi treća četvrtina riješila mnoge dileme.

Sloukas je trojkom u 21. minuti donio Feneru pet poena prednosti – 33:28 i to su bili jedini poeni tima Željka Obradovića iz igre u ovom dijelu. Dodali su još tri penala – Mahmutoglu jedan i Sloukas dva. Za to vrijeme, Efes je nanizao 16 i sa osam poena zalihe dočekao posljednji mali odmor – 36:44.

Iako je tim Vasilija Micića do kraja diktirao ritam, Fenerbahce je reagirao, ali uspio je samo da poenima Bobyja Dixona priđe na dva poena zaostatka – 62:64, 16 sekundi prije kraja. Beaubois je sa penala odbio taj nalet rivala- prenosi basketball sphere.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima sa 13 poena i 5 skokova bio Dogus Balbay, 11 poena i 5 skokova upisao je Krunoslav Simon, 8 poena i 4 asistencije dodao je Vasilije Micić.

Domaćine je sa 24 poena i 6 skokova bio je Kostas Sloukas, 10 poena i 6 skokova upisao je Ahmet Duverioglu, 2 poena manje dodao je Jo Lauvergne.