NBA

Triple-double Kralja Jamesa i furiozna završnica Balla i Kuzme za veliko slavlje Lakersa!

U petoj utakmici sezone Los Angeles Lakersi su u svom Staples Centeru pobijedili Denver Nuggetse (121:114).

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bili su LeBron James (28 poena,11 skokova,11 asistencija i 3 ukradene lopte ) i Kyle Kuzma (22 poena,3 skoka i 2 blokade), 21 poen i 7 skokova imao je JaVale McGee, po 12 poena dodali su Lonzo Ball (8 asistencija,6 skokova i 5 ukradenih lopti), Josh Hart (5 skokova i 2 ukradene lopte)  i Lance Stephenson (4 skoka i  4 asistencije).

Goste je sa 24 poena,11 skokova i 3 asistencije predvodio Nikola Jokić, 22 poena i 10 skokova upisao je Jamal Murray, 2 poena manje uz 7 asistencija,3 skoka i 2 ukraden lopte dodao je Monte Morris.

(Game Fow)

Gosti su dobro otvorili susret i na krilima Jokića stvorili 4 poena prednosti (11:15) kojih sačuvali do kraja prvog perioda (22:26).

Lakersi su tokom cijele četvrtine igrali timski, što su naplatili u samom finišu poluvremena kada su zahvaljujući seriji 11:4 na poluvrijeme otišli sa poenom prednost (58:57).

Retzultatska vrteška u trećem periodu ipak je prevagnula na stranu gostiju koji slobodnim bacanjima Murraya na posljednju pauzu odlaze sa posjedom viška (87:89).

Bolje su gosti otvorili četvrtu četvrtinu i kvalitetno razdoblje zaključili trojkom Monte Morrisa, onda je Lakersse sa 8 poena i asistencijom pokrenuo Lance Stephenson kojem su se kasnije pridružili Ball i Kuzma i u čas posla je tim Lukea Waltona napravio seriju 21:4  i tako preuzeo vodstvo (117:1110) koje nije ispuštao do kraja susreta (121:114).