2. ABA Liga

MZT-ovi Amerikanci i izgubljene lopte presudili Žutima u Skopju!

U derbiju 6.kola Druge ABA Lige skopski MZT je u Dvorani Jame Sandanski pobijedio ekipu Splita (104:87).

Najefikasniji u pobjedničkim redovima sa 18 poena  bili su James Woodard (5 skokova,3  trojke i 2 ukradene lopte) i Andrija Bojić (18 poena i 3 skoka),15 poena,10 asistencija i 5 ukradenih lopti nanizao je Lester Medford, 2 poena manje dodao je Andrej Magdevski.

Goste je u izostanku tandema Moris-Veljačić sa 19 poena,7 asistencija i 3 skoka predvodio Mate Kalajžić, 14 poena i 2 izgubljene lopte dodao je Tomislav Gabrič.

(Game flow)

MZT je nešto bolje otvorio susret i poveo 19:13, da bi gosti na krilima “small ball” petorke serijom 12:4 završili prvi period (23:25).

MZT otvara četvrtinu sa domaćim igračima, što koriste gosti koji na krilima tandema Kalajžić-Marčinković dolaze do + (32:41), U preostalom dijelu poluvremena veliki pad  u igri Žutih što koriste domaćini koji na krilima Medforda i Woodarda okreću rezultat (51:48).

Žuti su drugo poluvrijeme otvorili sa nizom loših napada i izgubljenih lopti koje su domaćini kaznili i pobjegli na velikih +12 (66:54) Do kraja četvrtine solidne role Kalajžića i Kovačevića nisu bile dovoljne Žutima da značajnije smanje vodstvo (80:70).

U posljednjem periodu makedonski tim je ponovno kažnjavao sve greške Žutih koji su tako doživjeli drugi uzastopni poraz u regionalnom natjecanju (104.87).