Euroliga

Četvrta četvrtina ponovno kobna za Plave!

U nastavku današnjeg programa 5.kola Eurolige Panathinaikos je kao gost u Morači pobijedio košarkaše Budućnosti (67:72).

Najefikasniji u pobjedničkim redovima sa 14 poena,4 skoka i 4 trojke bio je DeShaun Thomas, 13 poena i 6 skokova upisao je Ioannis Papapetrou, 3 poena manje uz 9 asistencija dodao je Nick Calathes.

Domaćine je sa 16 poena i 10 skokova predvodio Alen Omić, 13 poena,5 skokova,4 asistencije i 2 ukradene lopte nanizao je Nikola Ivanović, 9 poena dodao je Earl Clark.

(Game flow)

Plavi su u prvoj četvrtini imali dobre procente šuta iz igre, ali su ih prednosti nakon prvog perioda koštale izgubljene lopte (15;18).

Na početku druge četvrtine domaćini su izgledali poprilično loše što je trojkama kaznio DeShaun Thomas (15:24). Situaciju na terenu mijenja energični Ilić koji je u tandemu sa Omićem pokreče seriju kojom Džikićev tim dolazi do izjednačenja (31:31).

Treće četvrtinu je u korist Zelenih svojim bravurama riješio Nick Calathes (47:50).

Gosti su meč prelomili sredinom posljednje dionice kada su serijom 7:0 došli do nedostižnih +12 (53:65).