ABA Liga

Gordić i Ivanović razigravali, Omić i Barović dominirali u reketu- Plavi slavili u Morači!

U posljednjoj utakmici 6.kola ABA Lige Budućnost je Morači pobijedila Petrol Olimpiju (85:69).

Najefikasniji u pobjedničkim  redovima sa 11 poena bili su Alen Omić (9 skokova i 3  asistencije) i Edwin Jackson (3 trojke), po 10 poena postigli su Nemanja Gordić (7 asistencija  Earl Clark (3 skoka i 2 ukradene lopte) i Filip Barovič, po 2 poena manje dodali su Aleksa Ilić (7 skokova i 2 blokade) i Nikola Ivanović (6 asistencija i 3 ukradene lopte),

Goste je sa 13 poena i 3 trojke predvodio Dražen Bubnić, 12 poena i 4 skoka upisao je Luka Šamanić, poen manje uz 5 asistencija dodao je Jan Špan.

(Game flow)

Plavi su od startnih 7:0 do kraja prve četvrtine diktirali tempo i na krilima Earla Clarrka i Alena Omića povećali do konačnih +12 (22:10).

Gosti bolje otvaraju drugi kvartal i na krilima Badžima dolaze do – 6(29:23), ali u suštini to je bilo sve od njih jer su Plavi serijom 16:0 do poluvremena pobjegli na velikih +22 (45:23).

Gosti u prvih 5 minuta nastavku postižu 21 poen i prilaze  na -8 (52;44),ali domaći odbijaju napade i na posljednju pauzu odlaze sa 11 poena viška (64:53).

Gosti ponovno prijetili u posljednjoj četvrtini, ali Plavi su preko Jacksona i Gordića povećali prednost (85:69).