Euroliga

Nick Calathes orkestrirao preokret Zelenih!

U grčkom derbiju 6.kola Eurolige Panathinaikos je zahvaljujući sjajnom drugom poluvremenu nanio drugi ovosezonski poraz Olympiacosu (93:80).

Nakon ofanzivno slabijeg prvog poluvremena Zeleni su u trećoj četvrtini ubacili 28 poena i preuzeli kontrolu nad utakmicom koju su “ubili” u posljednje četiri minute kada su izgradili veliku zalihu od 13 poena prednosti koja bi im mogla značiti u slučaju zatvaranja kruga na kraju sezone.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bili su Lukas Lekavičius (17 poena i 3 trojke) i Nick Calathes (14 poena,7 skokova,7 asistencija i 3 ukradene lopte), 12 poena postigao je Thanasis Antetokunmpo, po 2 manje dodali su starosjedilac u Zelenom dresu James Gist (6 skokova) i bivši član Crvenih Matt Lojeski (3 skoka).

Goste je sa 26 poena,4 skoka i 3 asistencije predvodio Giorgos Printezis, 17 peona,5 trojki i 3 asistencije nanizao je Janis Timma, 11 poena  i 5 skokova dodao je Nikola Milutinov.