Euroliga

Strelnieks x faktor Crvenih, Kraljevi pali nakon sedam mjeseci

U derbiju 9.kola Eurolige Olympiacos je u Dvorani Mira Prijateljstvo pobijedio Real Madrida (88:83) i time Kraljevima priuštio prvi poraz u elitnom natjecanju nakon više od sedam mjeseci.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bili su Nigel Williams-Goss (23 poena,6 skokova i 4 asistencije) i Vassilis Spanoulis (20 poena.5 trojki, 3 skoka i 3 asistencije), 15 poena postigao je Janis Strelnieks, 3 poena manje uz 5 skokova dodao je Zach LeDay.

Goste je sa 16 poena,4 skoka i 3 trojke bio je Jaycee Carroll, 14 poena i 13 asistencija upisao je Facu Campazzo.2 poena manje uz 3 trojke i 3 ukradene lopte dodao je Rudy Fernandez.

(Game flow)

Crveni su odlično šutirali u prvoj četvrtini pogodili su čak 12/18 šuteva što im je donijelo velikih +7 (29:22).

Domaći otvaraju drugi period sa tri vezana poena, ali gosti vrlo brzo na pogon Rudyja i Carrolla serijom 10:0 vraćaju stvari na početak (32:32). Do kraja četvrtine Crveni pogađaju praktički sve i na veliki odmor odlaze sa velikih +11 (51:41).

U nastavku su oba tima imala velike uspone i padove, ali više koncentracije imali su domaćini koji su preko Spanoulisa i Strelnieksa došli do velike pobjede (88:83).