Euroliga

Obrana radila dobar posao, Shved pogađao- Khmikiju brejk u Kaunasu!

U prvom duelu večerašnjeg programa 9.kola Eurolige Khimki je kao gost u Kaunasu pobijedio Žalgiris (83:84).

Domaćini su defanzivno jako dobro izgledali većim dijelom prvog poluvremena vodili su čak i 10 razlike, ali borbeni “Rusi” su odgovorili istom mjerom i smanjili -2. U nastavku je dobru obranu Khmikija na drugoj strani terena sjajno naplaćivao Alexeay Shved koji je simultankom odveo svoj tim do prve gostujuće pobjede u Euroligi.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bio je upravo Shved (25 poena,10 asistencija,4 ukradene lopte i 3 skoka), kojeg je sa 20 poena,7 skokova,2 ukradene lopte i 2 blokade pratio Jordan Mickey, 13 poena,3 asistencije i 3 trojke dodao je Stefan Marković.

Domaćine je sa 23 poena,13 skokova i 3 asistencije predvodio Brandon Davies,. 13 poena i 2 ukradene lopte nanizao je Marius Grigonis, po poen manje dodali su Aaron White (9 skokova) i Nate Wolters.