NBA

Lakersi nadoknadili -15, pa ostali bez municije u finišu (Video)!

U prvom susretu NBA večeri Orlando Magic je kao gost u Staples Centeru pobijedio Los Angeles Lakerse (104:108) i time prekinuo njihov niz od tri vezane pobjede.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima sa 31 poenom,15 skokova,7 asistencije,3 blokade, 3 trojke i 2 ukradene lopte bio je nezaustavljivi Nikola Vučević, kojeg su pratili Aaron Gordon (17 poena i 4 skoka) i Terrence Ross (16 poena,6 skokova i 4 trojke), 12 poena i 9 asistencija dodao je DJ Augustin.

Domaćine su predvodili LeBron James (24 poena,7 asistencija i 5 skoka) i Kyle Kuzma (21 poen,5 asistencija i 4 skoka),  17 poena,6 skokova i 2 ukradene lopte nanizao je Brandon ingram, 13 poena i 4 trojke dodao je Lance Stephenson.

(Game flow)

Lakersi su odlično otvorili susret i na krilima 10 poena Kylea Kuzme stigli do ranih 10 poena prednosti (16:6). Do kraja četvrtine Waltonov tim crpi snagu iz dobre obrane i poenima iz tranzicije brani 10 poena prednosti (29:19).

U drugoj četvrtini Lakersi ne igraju dobro i gube puno lopti što koriste gosti koji na krilima rasucanog Vučevića na kratko prelaze u vodstvu, ali potpuni preokret stopira James koji step-back trojkom vraća prednost svom timu (52:51).

Domaćini očajno otvaraju treći period što koriste gosti koji preko Gordona i Vučevića bježe na +7 (58:65). do kraja četvrtine domaćini rijetko što pogađaju i tonu na – 15 (71:86).

Kombinirana petorka Lakersa Hart-KCP-Kuzma-Ingram.Mykhaliuk radi odličan posao sa obje strane parketa i smanjuje zaostatak na svega -5 (87:92). Povratkom LeBrona na teren Lakersi hvataju priključak, čak i imaju nekoliko napada za vodstvo, ali KCP I James promašuju trojke, što gosti kažnjavaju laganim poenima i dolaze do jako važne pobjede (104:108).