ACB Liga

Oriola i Kuric x faktori u velikom trijumfu Barcelone

U najvećem derbiju španjolske košarke Barcelona je u krcatoj Palau Blagurani do nogu potukla Real Madrid (86:69) i time ostala usamljena na vrhu tabele nakon 10.kola.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima sa 16 poena,4 asistencije i 3  asistencije bio je Kyle Kuric. kojeg su sa 12 poena pratili Chris Singleton (8 skokova) i Adam Hanga (3 skoka), 11 poena postigao je Thomas Heurtel, 2 poena manje dodao je Pierre Oriola.

Goste je sa 12 poena predvodio Jaycee Carroll, po 2 poena manje dodali su Facu Campazzo i  Jeff Taylor.

(Game flow)

Barcelona je dobro otvorila meč i na krilima ofanzvinog skoka i dobrog šuta za tri poena povela sa 6 poena razlike (14:8), ali Kraljevi su na krilima Camppazza i Randolpha brzo pribrali i stigli do minimalnog zaostatka (20:19).

U prve 3.30 minute drugog perioda nema rješenja u pozicijskom napadu što koriste gosti koji na krilima Fernandeza i Prepeliča dolaze do +7 (24:31). Do kraja četvrtine Kraljevi nisu bili u stanju da “kupe poene”  što koristi Blaugrana koja na poluvrijeme odlazi sa 2 posjeda viška (39::35).

U trećem periodu rezultatska klackalica pripada domaćinima koji zadržavaju 4 poena prednosti (63:59).

Barca u prvih 5 minuta posljednjeg perioda radi seriju 10:0 i rješava utakmicu.