ABA Liga

Zadrani vidjeli moćnog šampiona!

U pretposljednjem duelu 9.kola ABA Lige Budućnost je kao gost u “Krešinom Domu” nadigrala ekipu Zadra (69:89).

Tim Aleksandra Džikića su do nove pobjede vodili Edwin Jackson (16 poena,5 asistencija i 4 trojke) i Earl Clark (15 poena i 3 trojke),13 poena postigao je Nemanja Gordić, po poen manje uz 4 skoka dodali su kapetan Suad Šehović (4 trojke) i Danilo Nikolić (5/7 fg).

Domaćine je sa 18 poena i 6 skokova predvodio Willl Magarity, 12 poena i 4 asistencije upisao je Mislav Brzoja, poen manje uz 14 šuteva dodao je Mario Little.

(Game flow)

Zadar je dobro krenuo i na krilima Božića i Magarityja poveo 10:9, ali Plavi su se brzo pribrali i na krilima sjajnog šuta za tri poveli okrenuli prednost   u svoju korist (12:17). Do kraja četvrtine gosti rutinski povećavaju prednost na  +9 (16:25).

Zadar nije mogao “kupiti poene” na startu druge četvrtine što koriste gosti koji serijom 12:0 bježe na velikih +21 (16:37).  Do kraja Little pokreće Bijele koji smanjuju na -14 (35:49).

U uvodnim minutama drugog poluvremena Plavi ponovno bježe na +17 i do kraja utakmice samo odrađuju posao i upisuju novu pobjedu u regionalnom natjecanju.