NBA

Nikola Jokić pokrenuo Nuggetse, Lakersima drugi vezani poraz!

U derbiju večeri NBA Lige Denver Nuggetsi su u svom Pepsi Centeru razbili Los Angeles Lakerse (117:85).

Nuggetse su do nove pobjede  sa 20 poena  vodili Paul Millsap (11 skokova i 2 blokade). Jamal Murray (4 asistencije i 3 skoka) i Malik Beasley (4 skoka i  2 ukradene lopte),14 poena,7 skokova i 7 asistencija nanizao je Nikola Jokić, 2 poena manje uz 4 skoka  dodao je Juancho Hernangomez.

Goste je sa 21 poenom.3 skoka i 3 asistencije predvodio Kyle Kuzma, po 14 poena dodali su LeBron James (7 skokova,2 ukradene lopte i 2 blokade) I Brandon Ingram.

(Game flow)

Nuggetsi su dobro otvorili susret i na krilima Hernangomeza  i Millasapa poveli (15:9). Lakersi do kraja četvrtine hvataju konce zahvaljujući dobroj defanzivi, ali od povoljnijeg rezultata ih odvajaju promašena slobodna bacanja i ziceri (30:27).

Nuggetsi preko sjajnog Murraya dolaze do +9, ali gosti vrlo brza na Ingramov pogon vraćaju na -5 (43:38). Do kraja poluvremena Nuggetsa na krilima Hernangomeza i Millsapa uspjeli obraniti prednost (58:50).

Domaćini na krilima 10 poena Nikole Jokića koriste loše minute Lakersa i bježe na +14 (70:56). Do kraja četvrtine Nuggetsi rutinski održavaju stečenu prednost  i na posljednju pauzu odlaze sa velikih +18 (89:71).

U posljednjoj četvrtini Nuggetsi su nastavili pogađati sve i uvjerljivo slavili (117:85).