Euroliga

Cory Higgins torpedirao Kraljeve!

U derbiju 10.kola Eurolige moskovski CSKA je kao gost u Dvorani Sportova pobijedio Real Madrid (88:93)

Armiju je do velike pobjede sa 24 poena,4 trojke i 3 asistencije bio je Cory Higgins, kojeg su patili Will Clyburn (18 poena,6 skokova i 2 ukradene lopte) i Nando De Colo (15 poena,5 asistencija,4 trojke i 3 skoka), 11 poena i3  trojkedodao je Alec Peters.

Kraljeve je sa 23 poena,3 ukradene lopte i 3 trojke predvodio Facu Campazzo, 18 poena, 4 trojke i 3 skoka nnaizao je Rudy Fernandez, 10 poena dodao je Felipe Reyes.

(Game flow)

Armija je sa moćnih (17:3) otvorila susret, ali domaći nakon time-otu Pabla Lasa  izlaze na teren sa totalno drugim mentalitetom i na krilima Campazza i Rudya prilaze na -4 (20:24).

Odličan ritam Campazza prate veterani Reyes i Ayon i eto Kraljeva u čas posla na +8 (32:24). Do kraja četvrtine CSKA ponovno uspostavlja balans, ali prednost na strani domaćina drže Fernandez i Campazzo (41:38).

Kraljevi  ne izgledaju najbolje na početku drugog poluvremena Campazzu i Tayloru  ispadaju zcier što koriste gosti koji ponovno hvataju konce u napadu i na krilima Clyburna i Higginsa dolaze do novog vodstva (51:56). Armija je bolje izgledala i u preostalom dijelu trećeg perioda, ali Rudy ponovno radi dobar posao i drži svoj tim u utakmici (61:67).

U posljednjoj četvrtini Armija rutinski zadržava vodstvo i upisuje veliku pobjedu.(88:93).