Reprezentativna Košarka

Tomislav Zubčić preuzeo odgovornost i spasio Hrvatsku!

U  duelu  Skupine J 9.kola Kvalifikacija za MundoBasket 2019 Hrvatska je u kazališnoj atmosferi “Gradskog Vrta”  pobijedila Mađarsku (74:69),

Najefikasniji u pobjedničkim redovima sa 22 poena i 14 skokova bio je Miro Bilan. kojeg je sa 17 poena i 4 trojke pratio Domagoj Bošnjak, 10 poena dodao je Tomislav Zubčić.

Goste je sa 20 poena,4 skoka,4 asistencije i  2 ukradene lopte predvodio Zoltan Perl, 14 poena i 15 skokova dodao je David Vojvoda.

(Game flow)

Gosti su na početku utakmice izgledali jako loše što je Hrvatska preko Bilanovih 8 poena rano povela (10:3). U jednom trenutku su Anzulovićevi izabranici vodili čak i 15 razlike, ali niz izgubljenih lopti ih je spriječio da na odmor ne odu sa uvjerljivom prednošću (22:15).

Početak drugog perioda je bio kaotičan sa mnogo izgubljenih lopti, što su iskoristili gosti koji su došli do prvog vodstva (27:28). Do kraja poluvremena Hrvatska donekle povezuje redove i na krilima tandema Bilan-Bošnjak vraća prednost (44:38).

U trećoj četvrtini Hrvatska nije briljirala, ali Mađarska je pokazala zavidno neznanje i za sa postignutih 12 poena omogućila domaćoj selekciji da se odvoji na dvocifrenu prednost (62.50).

Hrvatska očajno otvara posljednji period što koriste gosti koji novom serijom dolaze do minus 4 (64:60).  Do kraja utakmice su obje ekipe igrale  kao da žele izgubiti, ali Tomislav Zubčić je pogađao kada je trebalo i  spasio Hrvatsku novog debakla (74:69).