NBA

Kralj brojao do 38 , Lakersi prebrodili mini-krizu (Video)!

Nakon dva uzastopna poraza došlo je vrijeme za domaću pobjedu!

Los Angeles Lakersi u svom Staples Centeru svladali Inidana Pacerse (104:96).

Tim Lukea Waltona je do 12. pobjede u sezoni sa 38 poena,9 skokova,7 asistencija i 2 ukradene lopte bio je LeBron James, 14 poena,3 skoka i 3 blokade nanizao je Brandon Ingram, 13 poena i 3 ukradene lopte upisao je Josh Hart,  po 11 poena postigli su Kyle Kuzma ( 9 skokova) i Kentavious Caldwell-Pope (3 trojke), 6 poena,8 skokova i 4 blokade dodao je JaVale McGee.

Goste je sa 20 poena,15 skokova i 3 asistencije predvodio Domanatas Sabonis, 14 poena iz 12 šuteva postigao je Bojan Bogdanović,  2 poena manje dodao je Thadd Young.

(Game flow)

Lakersi su krenuli  smeč otvorili sa 7 blokada što je totalno razbilo ofanz8vnu igru gostiju koje su ostavili na svega 5 poena za nešto više od 6 minuta (23:5).  Do kraja četvrtine Watlonov tim nastavlja u istom ritmu na prvu pauzu odlazi sa 23 poena prednosti (38:15).

Domaćini unatoč nešto lošijoj obrani rutinski održavaju prednost (51.32).  Do kraja poluvremena Sabonisu se priključuju ostali suigrači i Pacersi su ponovno u utakmici (56:50).

Lakersi ne blistaju ni na poečtku drugog poluvremena, što  koriste gosti koji dolaze do prvog vodstva (66:69). Do kraja perioda Lakersi “stežu” obranu i na krilima Jamesa i Harta stižu do 8 poena viška (83:75).

Lakersi ponovno upadaju u napadačku krizu što koriste gosti koji ponovno prilaze  na -4 (87:83).  Ostatak susreta protiče u znaku Lakersa koji dobru obranu nagrađuju novom pobjedom (104:92).