Premijer liga

Zadru derbi koji to nije bio, Cibona demolirala Alkar!

U prvim mečevima 9.kola HT Premijer Lige nove pobjede upisali su Zadar i Cibona.

Zadar-Cedevita-69-63

akon što je Cedevitin Tyler Wideman na 4:59 min. do kraja susreta pogodio jedno od dva slobodna bacanja, rezultat je bio izjednačen 61:61. Međutim, do završetka utakmice Cedevita nijednom nije zabila iz igre, a Zadrovi Kristijan Krajina i Luka Božić dali su po dva koša i Zadar je susret završio sa 8-2, odnosno konačnih 69:63.

Na strani Zadra Domagoj Vuković upisao je 12 poena, sedam skokova i četiri asistencije, William Magarity je utakmicu završio s 11 poena i pet skokova, a Luka Božić s 10 poena, dva skoka i dvije asistencije.

U dresu Cedevite, koja je za tricu šutirala 6/27, Domagoj Bošnjak je upisao 19 poena, pet skokova i četiri asistencije, Wideman je ubilježio 14 poena i četiri skoka, a Toni Perković 11 poena, šest skokova i dvije asistencije.

Cibona-Alkar- 100-55

9. kolo HT Premijer lige prošlo je bez većih uzbuđenja za Vukove. Uvjerljivo su svladali sinjski Alkar rezultatom 100:55.

Cibona je imala čak šestoricu dvoznamenkastih igrača koje je predvodio Novačić sa 16 poena, Ross je postigao 15, Gilbert i M. Ljubičić su imali po 13, poen manje dodao je Igor Marić.

Kompletna statistika OVDJE

Ivan Velić, trener Cibone:

”Dobra je stvar što smo bili fokusirani, ozbiljno smo shvatili utakmicu i rezultat toga je bila ova uvjerljiva pobjeda. Neke igrače smo poštedili jer su imali naporan tjedan koji je iza nas, Rozića i Bilinovca, nekima smo dali više prilike ali sve u svemu zadovoljan sam i mislim da je to bila dobra uvertira za Krku.”

Srđan Helbich, trener Alkara:

”Sve ste vidjeli, kad uđeš u utakmicu direktno iz autobusa i gubiš 40 razlike, odnosno 20 u prvoj četvrtini i 40 na poluvremenu, onda se nema tu što puno reći. Jedino zamjeram svojim igračima što nisu ušli u prvo poluvrijeme odma kako smo igrali idrugo poluvrijeme, malo agresivnije, s više faula i kontakta,možda bi bila manja ta razlika. Čestitam Ciboni na pobjedi.”

Izvor: HKS.HR