Euroliga

Perfektni Zoosman srušio Armiju, Karakterna Baskonia razbila Grancu!

U ostalim duelima 18.kola Eurolige nove pobjede upisali su Maccabi, Baskonia, Bayern I Barcelona.

Maccabi je kao gost Moskvi izdržao početni juriš Armije i u ranoj fazi druge četvrtine preuzeo vodstvo koje je postupno dizao do konačnih +17 (76:93). Goste su do velike pobjede vodio perfektni Zoosman (15 poena,6/6 fg, 6 skokova i 2 ukradene lopte), kojeg su pratili O’Bryant (14 poena i 6 skokova) i Tyus (12 poena, 6 skokova i 4 blokade), 2 poena manje uz 4 asistencije i 3 skoka dodao je Kane, domaćine su sa po 16 poena predvodili De Colo I Clyburn.

Grranca je dobro počela i u više navrata u prvoj četvrtini vodila dvocifrenom razlikom, ali Perasov tim je do poluvremena smanjio zaostatak svega 3 poena. Nastavak nam je donio defanzivnu kliniku Baskonije koja je gostima dopustila 24 poena i stigli do zaslužene pobjede (83:66). Domaćine i orgranizirane završnog turnira su do zaslužene pobjede vodili Heurtas (24 poena,6 asistencija i 4 trojke) I Poirier (20 poena i 3 skoka), 13 poena, 10 skokova i 2 blokade dodao je Diop, s druge se istaknuo Balvin (18 poena, 5 skokova i 2 ukradene lopte).

Tim Dejana Radonjića je tokom čitavog susreta kontrolirao rezultat i na krilima 18 poena Loa i Đedovića, te 14 Koponena stigao do zaslužene pobjede (93:87) protiv Milana kojem nije pomoglo ni 29 poena i 5 asistencija Jamesa.

Barcelona je većim dijelom susreta kontrolirala rezultat, da bi u finišu serijom 9-3 potvrdila jako važnu pobjedu (79:68) protiv Panathinaikosa. Pešićeve trupe je nedoknade poraza iz Atene sa 23 poena i 3 asistencije vodio Heurtel, 14 poena i 7 skokova dodao je Seraphin, s druge strane se istaknuo Papaterou (17 poena i 4 ukradene lopte),