Euroliga

Maccabiju bitka za Tel Aviv, Barcelona preživjela Žalgiris!

U preostalim susretima 22.kola Eurolige nove pobjede upisali su Anadolu Efes, Maccabi Tel Aviv i Barcelona.

Efes je krajem treće i početkom četvrte četvrtine serijom 12-2 slomio otpor uporne Grance koju je na kraju pobijedio sa 19 poena razlike (93:74). Atamanov tim su do važne pobjede vodili Simon (25 poena i 5 trojki) i Larkin (18 poena i 6 asistencija), 2 poena manje dodao je Micić, gostima nije pomoglo 16 poena i 5 asistencija Hannaha.

Maccabi je u ne baš pretjerano lijepoj utakmici uspio preživJETI Printezisov šut za pobjedu i slaviti protiv Olympiacosa (65:64). Više od polovine poena “Ponosa Izraela”, (36) postigli su Black (19 poena i 7 skokova) i Wilbekin (17 poena), 9 poena dodao je Roll, s druge strane sa 16 poena prednjačio je Williams-Goss.

Barcelona je u posljednjih 5 minuta uspjela slomiti otpor “žilavog” Žaglrisa  (78:72) i time maksimalno iskoristila poraz Crvenih. Blaugranu su do jako važne pobjede vodili Hanga (14 poena i 2 ukradene lopte) i Seraphin (12 poena i 6 skokova), poen manje uz 6 skokova dodao je Tomić. dok Zelenoj šumi nije pomoglo ni 17 peona i 5 trojki Milaknisa.